Як створити альпійську гірку на ділянці

Як створити альпійську гірку на ділянці

Сад можна зробити неповторним за допомогою альпійської гірки. Для її створення існують правила. Спочатку вибирається місце. Воно повинно бути таким, щоб рослини знаходилися в оптимальних умовах. Крім того, гірка повинна мати естетичну привабливість. Найкраще розташувати гірку зі східної сторони від будинку. Для рослин таке місце розташування буде максимально комфортним. Щоб альпійська гірка радувала око, перед нею можна влаштувати газон. Не завадить створення кам’яної відсипки. Для фону підійдуть чагарники, хвойні дерева і огорожа.

Альпійська гірка на невеликій території

У першу чергу, знадобиться укласти керамзитний шар. Потім використовується земляний шар, для якого береться гранітний щебінь, грунт, крупний пісок і торф. Далі встановлюються великі камені, які не повинні відрізнятися правильністю форми. І в кінці висаджуються рослини. Але не всякі рослини підійдуть для кам’янистого грунту. Те ж відноситься і до квітів. Можна віддати перевагу нарцисам, незабудкам, примулі, ломикаменю, фіалкам, едельвейсу. Прикрасити альпінарій можна і рамондой, хаберлєєй і янкєєй. Це так звані суперкарлик. Коли рослини будуть висаджуватися між каменів, то саме на них буде акцентовано всю увагу. Потрібно їх так розташовувати, щоб нижні листки стосувалися грунту. Землю необхідно закрити плоским гранітом. Гірка завжди повинна знаходитися в квітучому стані. Тому рослини повинні правильно підбиратися. На зміну квітам, що пов’янули, приходять хвойні рослини.

Альпінарій на великій ділянці

Велика територія дозволяє створювати і велику альпійську гірку. Ділянка для гірки має бути найсвітлішою. Гірку не потрібно ховати, вона призначена для залучення уваги. Після вибору місця слід зайнятися установкою дренажної системи. У підготовлений котлован засипається дренаж, який можна зробити з будівельного сміття, піску і щебеню. Зверху укладається грунт і утрамбовується. Якщо гірка буде створюватися велика, тоді й камені знадобляться також великих розмірів. Необхідно, щоб елементи виглядали природно. Головне, камені щільно не встановлювати, оскільки ще потрібно буде висадити рослини.

Якщо навіть без рослин альпійська гірка вийде привабливою, значить, всі роботи були виконані вдало. Рослини для посадки потрібно вибирати такі, щоб за ними не потрібно було особливо доглядати. Важливо ворогуючі види висаджувати подалі один від одного. Вершину гірки прикрашають низькорослими чагарниками.