Як можна внести різноманітність до нудного ландшафту саду

Як можна внести різноманітність до нудного ландшафту саду

Напевно кожному хочеться, щоб саме його сад був найпривабливішим і оригінальнішим. Для цього потрібно буде всього лише зробити в саду незначні перепади рельєфу. Але до формування схилів і горбів потрібно личити обдумано.

З чого ж почати?

Там де планується закладка газону, схил потрібно зробити похилим, схил повинен мати лінії нахилу приблизно 30°. Якщо передбачається висадка чагарників і багатолітніх рослин, то кут має бути біля 45°. Для крутіших схилів буде потрібно кам’яні опори.

Моделювання майбутнього горба потрібно починати з видалення 20-30 см верхнього шару землі, там де знаходитиметься схил. Потім на це місце потрібно насипати неродючий грунт.

Якщо на схилі передбачаються майданчики, сходинки або стежини, то місце насипу слід деякий час не чіпати, для того, щоб грунт осів. Через декілька місяців грунт просяде під своєю вагою і на схилі можна вести подальші роботи.

Але є можливість зробити все значно швидше. Потрібно всього лише насипати пласт землі в середньому 30 см і гарненько його утрамбувати. Після того, як горб сформований, потрібно внести шар гумусу (20-30 см) до тих місць, де зростатимуть рослини.

Рослини на схилі

Зелений газон. Він виглядає дуже красиво на схилах під кутом в 30°. Якщо кут буде більший, то ускладниться робота по скошуванню трави. До того ж на крутому схилі рослини досить швидко пересихають.

Після посіву насіння не слід поливати газон сильним натиском води, щоб не вимити їх з грунту. Але можна полегшити роботу з висадкою насіння. Для цього краще скористатися рулонним газоном. Він продається в рулонах. Розкочувати його слід уздовж схилу. Щоб смуги не зміщувалися, можна їх прикріпити до грунту кілочками з дерева.

Також на горбах прекрасно зростають чагарники. Дуже красиво виглядають барбарис, скумпія, бузок, клен пальмовий. Серед багатолітників, можна виділити такі, як печіночниця, ясенець, сон трава.