Проектування ландшафтного дизайну

Проектування ділянки

Запам’ятайте перше правило ландшафтного дизайну: не можна садити рослини не маючи певного плану. Якщо посадки призвести там, де вам хочеться, можуть виникнути неприємні обставини, виправити які вже навряд чи буде можливо.

До того ж, при первинному огляді ділянки варто також відзначити тип ґрунту, кислотність, а також на якому рівні знаходяться грунтові води і безліч інших чинників.

Отже, розробивши детальний план ділянки можна перейти до наступного етапу – створення дизайну ділянки. Весь майбутній образ буде залежати від того яку загальну тематику оформлення ви обрали. Але для початку потрібно точно розподілити всі компоненти, докладно все структурувати. Пам’ятайте, що ландшафт планується виходячи з вашого повсякденного життя, тому дизайн ділянки повинен вам допомагати відпочити, розслабитися, а не заважати.

У ландшафтному дизайні можна виділити кілька так званих функціональних зон:

  • Вхід. Тут можуть розташовуватися гаражі або ж стоянки для автомобілів.
  • Житлова зона. Тобто це територія біля будинку.
  • Зона відпочинку. У цій зоні можна розташувати альтанку, декоративне водоймище, мангал …
  • Господарська зона.
  • Зона саду з плодовими деревами і город.
  • Зона спорту. Але відразу треба зазначити ця зона необов’язкова для кожної ділянки.
  • Дитяча зона, але тільки якщо є діти або ви їх плануєте.

 

Не треба напевно говорити, що у всіх цих зон своє призначення, а з’єднаються вони повинні доріжками. І тому перш ніж прийти до остаточного варіанту планування доведеться розглянути різне розташування всіх зон.
Основна ідея дизайну ділянки залежить від його особливостей. Потрібно пам’ятати, що при створенні єдиного образу потрібно врахувати і оформлення будинку, його архітектуру.

Коли ви розробили всю концепцію і створили так званий скелет саду, то далі варто спланувати де будуть розташовуватися рослини. Не женіться за екзотичними рослинами якщо вони не вписуються в стиль дизайну. Адже рослини повинні гармоніювати і доповнювати тематику дизайну, а не стирчати як не знай що.

Також варто врахувати клімат виростання того чи іншого рослини, грунтові переваги, колірні якості, розмір, сезонні зміни і, звичайно ж, ваш бюджет. І перш ніж приступити до посадки потрібно ретельно продумати полив і освітлення рослин. Адже погодьтеся красиво створений дизайн буде зіпсований постійно заважають під ногами шлангами.

Щоб у проекту було життя потрібно виконувати всі по черзі, поступово. І пам’ятайте найголовніше терпіння тому, що рослинам потрібно більше року щоб ваш дизайн заграв усіма барвами і набрав чинності.

Замовити ландшафтний дизайн


Ваше ім'я

Ваш телефон

Ваш e-mail

Ваше повідомлення