Влаштування газонів

Зелений газон – постійний елемент в системі озеленення і невід’ємна частина правильно влаштованого саду. Він значно розширює кордони ділянки, робить її структуру більш м’якою, створює відчуття простору. Газонне покриття позитивно впливає на емоційний стан людини, створює сприятливий мікроклімат і оптимальну температуру приземного шару повітря, має фітонцидні властивості.

На сьогоднішній день існує два основних способи створення газонного покриття: шляхом посіву та шляхом дернування. Обидва способи є майже рівноцінними по якості та вартості. Засіваючи газон, ми отримаємо майже ідеально рівне і рівномірне трав’яне покриття. Але для цього потрібен певний період часу. При використанні рулонного газону Ви маєте змогу отримати оксамитовий зелений килим в найкоротші строки. У такому випадку Ви отримуєте готове трав’яне покриття, по якому відразу можна ходити, а вже через три тижні на ньому можна грати в футбол! Потрібен лише певний час, щоб акліматизувати покриття до ваших умов та вирівняти всі можливі нерівності. Недоліком є те, що на сьогодні не всі виробники даного виду продукції постачають якісний матеріал, що іноді може проявитися тільки під час експлуатації газону.

Існують різні типи газонів:

  • звичайний
  • партерний
  • спортивний
  • мавританський

Якщо газон Вам потрібен не тільки для краси, але й для того, щоб його можна було інтенсивно експлуатувати , тоді варто влаштувати звичайний газон. Такий газон не зіпсується, якщо за ним не дуже вміло доглядати або на деякий час залишити без догляду, до того ж, на ньому можуть гратись діти. На відміну від інших газонів, на ньому не так помітні дикорослі трави, які дуже псують вигляд партерного газону.

Партерний – газон преміум класу, він переважає над усіма іншими газонами завдяки своїм декоративним властивостям. Такі газони вважаються складними і потребують спеціальних підготовчих робіт та регулярного догляду. Партерний газон виконує декоративну функцію. Зазвичай його влаштовують в парадних частинах саду, де ним можуть милуватись усі прохожі, але ходити по ньому можна тільки у виключних випадках, бо він не переносить витоптування. Цей вид газону створюється з найкращих сортів трав. Спортивний – газон для спортивних майданчиків або місць, які часто підлягають навантаженню. Такий вид газону має високий рівень стійкості до витоптування та швидкого відновлення через вміст у ньому трав з широкими та міцними пагонами, які утворюють щільну дернину. Його варто мати біля будинку, адже на такому газоні приємно і корисно проводити час або просто пройтися ним.

Мавританський газон являє собою яскраву мальовничу галявину з низькорослих трав і квітучих протягом всього літа духмяних квітів. Такий вид газону влаштовують переважно в місцях, що наближені до природного ландшафту. Цей газон зкошується один раз за вегетаційний період, після закінчення цвітіння.

Екстремальний газон – найчастіше це трав’яний покрив на поверхнях із сильним нахилом, або ж у важких для виживання умовах (стоянки, АЗС). Покриття дерниною та укріплення такої поверхні особливо важко виконувати через її важкодоступність, вірогідність вимивання насіння та слабкого укорінення рослин. Головною метою влаштування такого газону є захист ґрунту від ерозії. Крім цього, слід також звернути увагу на їх декоративне призначення. Для засіву відкосів служать, насамперед, низькі трави, вільнорозгалуджені, з сильною кореневою системою, а також деякі сорти високих трав.

Якщо Ви хочете облаштувати певну територію, але губитеся в усьому різноманітті ландшафтних прийомів – влаштуйте газон. Адже газон є тим полотном, на якому, за допомогою спеціалістів чи самотужки, Ви зможете створити картину Вашого саду.