Декоративні водойми, каскади, ставки, басейни, фонтани

Вода, чи то тихий ставок або ж дзвінкий струмок, оживить вигляд будь-якого саду. Тип водойми багато в чому визначається не тільки вибраним для неї місцем, але й стилем, в якому виконаний сад. Великі водойми особливо популярні серед любителів садів природного стилю, що імітують природні куточки з їх різноманітною рослинністю та багаточисельною живністю.

Створення декоративних водойм, струмків, каскадів, фонтанів

Великі за розміром ставки надають можливості в оформленні дзеркала води та берегів.

Мініатюрні ставки мають особливу чарівність, вони не займають в саду багато місця, але надають йому романтичного вигляду, при цьому зовсім не поступаючись у миловидності великим.

Ставок не обов’язково повинен мати природний вигляд. В саду регулярного стилю прямокутні або круглі водойми виглядають просто чудово.

Власникам земельних ділянок, які не мають поруч водойми з чистою водою, напевно, буде цікавою перспектива створення «натурального» басейну, в воду якого не доведеться додавати хлорку, з якого не потрібно буде зливати воду на зиму, а також регулярно чистити стінки та дно. До того ж, такий басейн ідеально вписується у пейзаж саду з квітниками. Ставок, об’єднаний з купальнею, принесе Вам неземну насолоду!

Яким би гарним не був сад, набагато ефектніше він виглядає з водними спорудами. Каскадний струмок та водоспад – мрія багатьох власників присадибних ділянок. Вільно спадаючі потоки, переливаючись на сонці або у світлі ліхтарів, надають водоспаду надзвичайну свіжість та легкість.

Незалежно від розмірів, водойму можна прикрасити водними скульптурами, фонтанами та підводними світильниками: ввечері фонтанчики з підсвітленням створять у Вашому саді довготривалий феєрверк – союз світла та води!