Кронування дерев

Ви бажаєте бачити свою присадибну ділянку красивою і пишно квітучою до кінця осені? Тоді Вам потрібно попіклуватися про обрізку і формування крони у дерев. Обрізування дерев і чагарників – це вкорочення чи прорідження тих чи інших рослин з метою стимулювання їх росту, цвітіння чи плодоношення. Грамотно обрізане деревце розвивається значно швидше, крона формується красива і правильна, рослина не тратить силу на ріст зайвих гілок, що дає змогу максимально зберегти зав’язі і отримати дерево з високими декоративними якостями. До того ж занадто густа крона з великим і старим гіллям неминуче вражається хворобами і шкідниками.

Розрізняють такі види обрізування:

  • формуюче
  • санітарне
  • омолоджуюче

Формуюче обрізування використовують зазвичай для того, щоб надати дереву певної форми: кулеподібної, конусоподібної, колоноподібної. Його проводять залежно від швидкості росту пагонів: щорічно у швидкорослих порід, і один раз у два-чотири роки у повільно зростаючих.

Санітарне обрізування полягає в усуненні з крони хворих, всихаючих та надломлених гілок, порослевих пагонів, а також гілок, які ростуть в середині крони, і є зближеними з іншими, причому з двох зближених гілок зрізують слабшу, що сприяє рівномірному світлопроникненню в крону і кращому її провітрюванню. Санітарне обрізування проводять упродовж всього вегетаційного періоду.

Омолоджувальне обрізування використовують у випадку, коли дерево практично перестало давати річні прирости, або почало суховершинити. Його проводять упродовж двох-трьох років, починаючи з обрізування вершини і крупних скелетних гілок.