Ландшафтне освітлення

Усі ми люди зайняті і, зазвичай, можемо виділити лише декілька вечірніх годин щоб вибратися за місто. Та й у вихідні повсякчас з нетерпінням чекаємо заходу сонця, щоб насолодитися тихим романтичним вечіром. А осінь з її ранніми сутінками?.. Тут кожна година на рахунку.

З приходом ночі життя в нашому саді не завмирає. Тож давайте спробуємо здивувати гостей, що запізнилися, особливим нічним дизайном саду.

Ще на стадії проектування було б непогано чітко уявляти – як сад повинен виглядати не тільки вдень, але й у вечірні години. Ви ж не хочете, щоб красу, створену з таким зусиллям, безжалісно поглинула нічна темрява?

Освітлення саду

Освітлення на ділянці – це особливий елемент ландшафтного дизайну, який є завершальною ланкою благоустрою ділянки, але повинен проектуватися та плануватися з самого початку.

Зовнішнє освітлення саду включає в себе декілька видів освітлення, а саме:

  • функціональне
  • охоронне
  • архітектурне
  • декоративне
  • святкове

Функціональне – це постійне освітлення – освітлення в’їздів на ділянку, доріжок для прогулянок і основних доріжок.

Охоронне – слугує для освітлення периметра ділянки та місць, які підлягають відеоспостереженню, а також створює ефект присутності людей в будинку.

Архітектурне – освітлення будинку та інших споруд на ділянці з метою підкреслення нічного образу об’єктів, представленні їх в більш величному та привабливому вигляді.

Декоративне освітлення дозволяє створити гру світла і тіні в найбільш ефектних куточках саду.

Святкове освітлення – його режим включає в себе одночасну роботу всіх освітлювальних пристроїв під час проведення святкових подій.

Несподівано, акцентами нічних композицій стають ті рослини, що вдень сором’язливо підбивали пишні декоративні групи або ховались в кутку саду. Це тому, що вночі вигляд рослин – їх контури і навіть забарвлення – часто змінюються до невпізнанності. Цей ефект підсилюється завдяки грамотно встановленому декоративному підсвітленню.

Творити дизайн нічного саду – вдячна справа. Ви легко зможете приховати від зацікавлених гостей те, що не бажаєте демонструвати та, навпаки, за допомогою підсвітлення зможете виділити те, що хочете підкреслити. Романтична атмосфера нічного саду працює на успіх!