Стилі ландшафтного дизайну

Стилі ландшафтного дизайну

Який він ідеальний сад? Напевно, той в якому затишно, спокійно, красиво, де можна відпочити і розслабитися. Сад – це відображення повсякденного життя вашої родини, захоплень… Як правило, на ділянці поєднують приємне з корисним. Важливим критерієм є вибір стилю. Іншими словами, стиль – це думки, бажання, смак господаря ділянки, яка втілюється в дизайні.

Можна виділити кілька стилів ландшафтного дизайну. Той чи інший стиль має на увазі під собою добірку рослин, декору … однієї тематики.

Які ж стилі можна виділити?

Регулярний стиль. Цьому стилю характерна геометрія. А саме прямолінійне розташування стежок, геометричної форми квітники та альтанки. Це також чіткі межі усіх присутніх водойм. Посадка рослин, чагарників і квітів строго по одній лінії ніякої хаотичності. До речі, в цьому стилі головна будівля є домінуючим.

А от у пейзажному стилі, навпаки, на перший план виходить природність і натуральність природи. Інакше цей стиль можна назвати ландшафтним. Пейзажному стилю характерна вільне планування. Доріжки можуть блукати між функціональними зонами. Великий наголос робиться на природний рельєф. Що стосується штучних водойм то тут немає ніякої чіткої межі, все умовно як у природі. Всі рослини посаджені вільно і на відміну від регулярного стилю крона їх має замисловаті форми.

Ну і куди ж нам без Японії та Китаю. Відповідно японський і китайський стиль. Потрібно відразу відзначити що цей стиль помітно відрізняється від європейських прийомів оформлення ландшафту. В основі даного стилю лежить особливе ставлення до природи, філософія і релігія.

У дизайні цього стилю головне завдання – це показати ту незайману природу, яка не зворушена рукою людини. Дуже мальовничі дільниці створюються за принципом планування садів в Китаї та Японії. Всі елементи підпорядковані законам природи, а сама ділянка зливається з природою. Іншими словами, це гармонія, тиша, умиротворення… Всі композиції допомагають шляхом споглядання на них розслабитися і відпочити. Використовуються тільки натуральні і природні матеріали. Головний принцип – це природність. Завершений варіант повинен виглядати як ніби все це створила природа без будь-якої людської допомоги.

Ну і, звичайно ж, сучасний стиль. Назва стилю говорить сама за себе. У цьому стилі повинні бути елементи, що відображають сучасне життя. Цей дизайн як би вписаний в мегаполіс. Всі матеріали, прийоми, методи…, змінюються з шаленою швидкістю і, природно, стрімко змінюється і сад. Використовувані матеріали відносяться до неживої природи: скло, метал, пластик…, тобто все те що характеризує міське життя.

Але, до речі кажучи, сучасний стиль може включати в себе і інші стилі. Таким чином, створюється щось неповторне, незвичайне.