Штучна водойма на дачі

Штучна водойма на дачі

Якщо ви хочете, щоб ваша дачна ділянкаскладалася не тільки з саду та городу, а був би також місцем відпочинку, то тоді вам неодмінно потрібно буде спорудити своє штучне водоймище. Це може бути і невеликий декоративний ставок, куди ви запустите кілька риб і посадите рослини, а може бути і купальня, в якій будете із задоволенням плескатися в спеку, і ви самі, і ваші діти.

При будівництві такого водойми потрібно в першу чергу визначитися з розмірами і місцем, де він буде розташований. Що стосується розмірів, то тут все залежить від розмірів вашої ділянки. Він не повинен займати більше 1/10 вашої ділянки. При виборі місця для майбутнього водоймища, потрібно шукати добре освітлене. Тому біля нього не повинно бути великої кількості дерев, адже листя буде засмічувати водойму. А від зайвого затінення вода буде заболочуватися. У теж час, вода в занадто відкритому для сонця водоймі буде швидко випаровуватися. Тому ідеальне рішення тут, це коли половину дня, краще першу, водойма буде перебувати на сонці, а другу в тіні.

Після того, як визначилися з місцем і розміром водойми, приступаємо до вибору його форми. Тут можна вибрати з двох варіантів – класичний і пейзажний.

Класичний має правильні геометричні форми – квадрат, прямокутник, овал, коло. Водойма класичної форми прекрасно впишеться в класичний ландшафтний дизайн. Можна також використовувати в класичному варіанті і піднятий варіант, тоді вам не доведеться рити котлован. Прекрасною прикрасою підведеного водоймища може стати невеликий фонтан.

Пейзажне водоймище не має правильних форм. Він більше схожий на природні водоймища. Таке водоймище підійде там, де дизайн ділянки довільний, такий, що більше нагадує природний ландшафт. Природність пейзажному водоймищу додадуть і висаджені уздовж його берега рослини, які зростають в природних умовах на берегах водоймищ. Це аквілегія, лілейник, ірис сибірський, папороть і ін. А на поверхню можна висадити латаття і ряску.

Для того, щоб водоймище стало дійсно прикрасою вашої ділянки, яке ви з гордістю б показували вашим друзям і знайомим потрібно його правильно прикрасити. В якості прикраси можна використовувати камені, як натуральні, так і штучні, різні водні рослини. Ефектним доповненням будуть і різні водоспади, альпійські гірки, струмки, фонтани, містки.