Розуміння ландшафтного дизайну

Розуміння ландшафтного дизайну

Багато хто з людей, які хотіли б перетворити прилеглу територію своєї ділянки, чули про таку дисципліну, як ландшафтний дизайн, але, на жаль, небагато розуміють і уявляють собі скільки необхідно знань і умінь для такого перетворення.

Ландшафтний дизайн – це цілий комплекс заходів і облік багатьох чинників!

Посадити квіти і поставити на свій смак альтанку багато розуму не треба, але повністю перетворити територію, де все продумано до дрібниць, до сантиметрів і при цьому виглядає як єдине гармонійне ціле, не під силу кожному новачкові.

При дизайні враховуються багато аспектів, починаючи з топографії місцевості з подальшим проектуванням, всілякими розрахунками проектно-кошторисною документацією закінчуючи обліком кліматичних умов і творчого підходу вирішення завдання.

Для прикладу можна узяти посадку рослин, чого ж складного, піти купити і посадити, але встає питання чи приживеться? Посадка різних дерев носить в собі технологію самої посадки, а саме необхідно акцентувати увагу на сам процес і техніку посадки, при цьому ще і врахувати гармонію із загальною картиною. До того ж можуть виникнути питання і про мирне співіснування різних типів рослин.

Дизайн повинен характеризуватися різними аспектами такими як:

  • елементами будівель (альтанкою, дитячим майданчиком, фонтаном і т.п.)
  • видами рослин
  • інфраструктурою комунікацій (поливна система, доріжки алеї і т.д.)

Все це в сукупності повинно давати оригінальну концепцію і відмінний візуальний ефект, що підкреслює стиль, а в деяких випадках і розкіш. Стиль є основоположним чинником в дизайні місцевості і тому від майстерності і креативності дизайнерів залежить і кінцевий результат. Необхідно знати, що навіть маленьку територію при обліку пропорцій в застосуванні і гармонійного вливання елементів в загальну картину можна будь-яку територію перетворити на затишний острівець.

Для ефективності перетворення своєї ділянки краще проконсультуватися або довірити це питання професіоналам з хорошим досвідом роботи і відгуками про них. А також безпосередньо разом з ними прийняти участь в розробці дизайну (оскільки в процесі можна дізнатися багато нового і цікавого і відсікти деякі елементи, які згодом можуть негативно відбитися на загальній картині).

Важливо пам’ятати одне маленьке правило, ландшафтний дизайн має тимчасові чинники, тому якщо почати планувати перетворення території весною або раннім літом, то починати підготовчі процеси (виїзд фахівця і підготовка документів) необхідно вже восени.