Озеленення: живоплоти

Озеленення: живоплоти

Традиційно, живоплоти використовуються як декоративно-обмежувальний ландшафтний елемент при проведенні зонування присадибної ділянки. Відповідно, це можуть бути “зелені” паркани по периметру ділянки, обрамлення газонних майданчиків або садових доріжок. Для лінійних посадок використовуються невисокі дерева або чагарники з щільною кроною. У статті мова піде про те, як створити такі декоративні огорожі і як в подальшому за ними доглядати.

При виборі рослин, які формуються для створення щільних лінійних посадок необхідно дотримуватися основних вимог – здатність протистояти нашим кліматичним умовам, оптимальний рівень щільності крони, тривала декоративність (раннє цвітіння і пізнє обпадання листя), відповідність бажаній висоті обмежувального бордюру. Крім того, у пошуках відповідного рослинного матеріалу необхідно заздалегідь враховувати, чи буде бордюр формованим або вільно зростаючим.

Для формованих живоплотів використовуються рослини з рясним листям, але відносно невисокою кроною. Це може бути глід, карликова липа або туя. Для вільно зростаючих рослинних бордюрів ідеально личать багато порід, головне – щоб вони тримали форму і при зростанні не лягали на землю. Рослини вибираються залежно від рівня освітленості ділянки, наприклад, якщо розташування “зеленої” огорожі планується створювати у відносній близькості від житлового будови, то в цьому випадку краще використовувати тіньовитривалий посадковий матеріал.

При створенні живоплотів можна комбінувати посадковий матеріал з різними термінами цвітіння. Однак при будь-яких комбінаціях варто враховувати фактори сумісності рослинних насаджень – обов’язково вивчається склад грунту, оцінюється рівень освітленості присадибної ділянки, динаміку зростання і вимоги до зволоження. Адже у кожної рослини свої умови по збагаченню вологою, і цей фактор також необхідно оцінювати. Загальних рекомендацій по догляду не існує, так як кожна рослина потребує індивідуального догляду, тому в цьому питанні без професійних порад фахівця не обійтися.

Для живоплотів краще вибрати молоді рослини. Для листяних порід переважний вік 2-3 роки, у хвойної групи – 3-5 років. Рослини з відкритою кореневою системою висаджується в грунт ранньою весною, в контейнерах, – протягом усього літнього періоду. Для формування цілісної огорожі необхідно дотримуватися крок посадки, який залежить від ступеня декоративності і щільності крони рослинного матеріалу. Щоб “зелений” паркан був суцільним і густим краще висаджувати в шаховому порядку.

Стрижка рослинного матеріалу проходить 1-2 рази на рік. Не можна обрізати відразу багато пагонів. Так як це послабить рослини, до того ж такі неправильні заходи з догляду можуть деформувати крону, тому краще їх відсікати невеликими порціями. В будь-якому випадку. У перший час підрізування послаблює рослини, тому після стрижки необхідно його підгодовувати спеціальними удобрюючими складами. Ступінь і частота зрізання безпосередньо залежить від породи рослинного матеріалу. Знову ж при поливі живоплотів необхідно дотримувати основне правила, направляючи струмінь води до основи рослини, забезпечуючи зволоження грунту на 30-40 сантиметрів.