Озеленення ділянки – основа ландшафтного дизайну

Озеленення ділянки – основа ландшафтного дизайну

Виходячи з теорії еволюції Дарвіна, навіть одноклітинна інфузорія може еволюціонувати до людини розумної, ну а вищі примати і зовсім схожі на братів наших менших, навіть підсобним інструментом володіють для вирішення своїх побутових потреб. Так що відрізняє людину від решти тваринного світу? Здатність мислити і приймати рішення? Так ваша домашня собака іноді мислить і швидше вас. Ви тільки подумали відкрити холодильник, а вона вже поруч і чекає вкусняшку. Але ваша собака ніколи не напише віршів, а мавпа ніколи не посадить прекрасну квітку.

З давніх-давен людина вирощувала рослини не тільки для їжі, але і для краси. Будь-який, навіть самий маленький шматок землі біля будинку можна перетворити на витвір мистецтва. Сортовий асортимент декоративних рослин і чагарників такий, що при вмілому підборі буде радувати ваше око з ранньої весни до пізньої осені і навіть у зимовий період.

З чого почати?

У кожній справі, звичайно, важливий результат, але, щоб він був позитивним, треба мати мінімальну агрономічну підготовку і визначити, що на вашій землі буде зростати добре, а що не дуже. Підібрати декоративні рослини відповідні клімату і географічним розташуванням. Ландшафтний дизайн – адже це та ж сама картина, де олівці і фарби замінили рослини, тому малюємо на листку ескіз або проект майбутнього ландшафтного озеленення. В ідеалі це потрібно зробити ще до побудови житлового приміщення та інших будівель, але на ділі так буває не завжди. Озброївшись олівцем і папером, малюємо геометричний план (проект, ескіз), відзначаючи реальний розмір всіх зон передбачуваного ландшафтного озеленення.

Вершки і корінці або асортиментна відомість.

Гучним словом «відомість» можна назвати простий список рослин, призначених для озеленення ділянки. Щоб з ним легко було працювати, складаємо його в міру збільшення розмірів рослин: спочатку трав’янисті покриття, газонна трава, декоративні почвопокривні рослини. Після чого однорічні квіти з урахуванням способу посадки: скільки насіння або розсади знадобиться. Те ж саме виконайте і з багаторічниками.

Наступними в списку будуть чагарникові форми, тут переходимо від низькорослих до середньо- і високорослих. Після високорослих чагарників переходите до дерев, розділивши їх на хвойні та листяні. Тут так само починаємо з нижчих форм, переходячи до високорослих. Навпроти кожного найменування не забуваємо проставляти кількість рослин, необхідних для посадки. При підборі асортименту пам’ятаємо, що при вдалому підборі рослин ваша ділянка буде яскравою і в холодну пору року, домогтися цього можна, підбираючи рослини з яркоокрашенной корою, наприклад, верби з жовтою корою посадити поруч з черврнокорой свидина кровавочерврной.

Дендроплан або як не розбити лоба.

Дендроплан це «прив’язування» асортименту рослин зі списку (відомості) до геометричного плану. Простіше кажучи, треба розпланувати, куди газонну траву посіяти, а куди посадити високорослу сосну або ялинку, адже з часом кволенький на вигляд трирічний саджанець вимахає на кілька десятків метрів вгору, тому враховуємо і розростання крон дерев, плануємо їх розташування з урахуванням розмірів дорослої рослини. Інакше ризикуємо тим, що, пару раз наткнувшись на твердий стовбур чолом, зрубаємо любовно вирощене дерево.

Вілла, граблі та лопата.

Отже, все розплановано і враховано. Справа за малим, озброївшись садовими інструментами, підготувати грунт навколо вашої вілли під майбутні посадки. Після виконання робіт по підготовки грунту, вирушаємо в розплідник для покупки рослин.

Де взяти?

Купувати рослини найкраще в спеціальних розплідниках, ціна буде залежати від віку, розміру і сорту. Орієнтуйтеся на свій сімейний бюджет, але не прагнете купити побільше та дешевше: з кволого саджанця з засохлими коренями навряд чи виросте красива рослина.

Тверезий розрахунок або довірити все фахівцю.

Якщо ви не відрізняєте ромашку від жовтця, якщо щиро вважаєте, що бульденеж це порода собак, то для озеленення ділянки краще звернутися до фахівців. Наші фахівці з озеленення та ландшафтного дизайну грамотно і простір розпланують, і рослини підберуть, і інтереси чад і домочадців врахують. Від вас в цьому випадку знадобиться укласти договір: що, куди, навіщо, скільки і як за це заплатити. Так само можна укласти договір і на щорічне обслуговування ваших зелених посадок. І тоді ви отримаєте чудову картину з прекрасних рослин, а не кволі кущики і зіпсовані нерви.

Замовити ландшафтний дизайн


Ваше ім'я

Ваш телефон

Ваш e-mail

Ваше повідомлення