Лава, як елемент ландшафтного дизайну

Лава, як елемент ландшафтного дизайну

Свою ділянку ми можемо представити без альтанки, штучних водоймищ, облагороджених доріжок…, але жоден ландшафтний дизайн не обходиться без звичайної лави. Тому що це не лише зручно, але і дуже красиво. Насправді лава може бути доповненням до загального дизайну, а також стати і родзинкою, і головним достоїнством. Давайте поговоримо саме про такі незвичайні лавки.

Треба сказати, що якогось конкретного образу лави немає, він постійно доповнюється, допрацьовується, змінюється. Сьогодні садові лавки мають всілякі форми, розміри, забарвлення. А виготовляються вони не лише із звичного для нас дерева, але з металу, пластмаси, каменя. До речі кажучи, необов’язково купувати лавку в спеціалізованих магазинах можна зробити і самому. Головне правило – це те що лава повинна гармонійно вписуватися в загальну тематику.

Якщо вашій ділянці не вистачає яскравості, фарб можна просто розфарбувати лаву в яскраві кольори. А ось якщо, навпаки, вам ріже очі і вже набридла ця яскравість, то можна знову узяти в руки кисть і перефарбувати лаву в спокійніший колір. Дуже часто в ландшафтному дизайні використовуються камені всіляких форм і розмірів. Саме з них можна і зібрати оригінальну лавку. А ось щоб окрім краси кам’яна лавка принесла і користь, тобто на ній можна було сидіти покладіть на неї м’які і красиві подушки.

На вашій ділянці є одиноке дерево? Чудово, знайдемо і йому застосування. Просто оточіть його стовбур лавкою, і ви отримаєте прекрасне місце для відпочинку в спекотний день.

Звичайно, і традиційна лава не залишає своїх позицій. Така лава добре підійде для сільських будинків, побудованих в будь-якому стилі. Тим більше дерев’яна лавка легко впишеться в природний ландшафт. Якщо ж вам така звичайна лавка здається дуже нудною, то можна прикрасити лавку живими вітками від дерев або штучними квітами.

Окрім громіздких лавок є мініатюрні і витончені. І чим витонченіше дизайн лавки, тим яскравіше представляється ідея і настрій, який ви хотіли передати. Але якщо ви можете похвалитися великою сім’єю, то такий варіант маленької лавки вам найшвидше не підійде. Але якщо ви плануєте більш за одну лавку, то декілька з них можна виконати в стильному декорі.

А ось кована лава стане просто ідеальною прикрасою вашого ландшафту. Також не варто відкидати і пластикові вироби. Сьогодні дизайнери створюють просто нереальні по красі лавки, які можуть стати родзинкою вашої ділянки. Ще один плюс лавки з пластмаси це легкість, тому ви зможете за бажання пересунути її. Ну і коштує така лавка набагато дешевше за інших.