Ландшафтний дизайн у японському стилі

Ландшафтний дизайн у японському стилі

Не варто об’єднувати японський стиль з китайським, це абсолютно різні культури, не дивлячись на те, що запозичили один у одного деякі елементи.

Звернувшись до історії японського стилю, можна побачити, що в сучасному ландшафті споруди з каменя розташовуються як в древніх пантеонах. Можна визнати, що це своєрідний символ Японії.

Поза сумнівом, емігранти з Китаю внесли свій внесок до культури островів, наприклад конфуціанство. З’єднання таких духовно рідних культур, дало поштовх до утворення японської філософії і літератури, міфології і рослинництва.

У розвитку ландшафтного дизайну з роками сформувався японський стиль, зі своїми неповторними межами.

Японці завжди прагнули до мінімалізму, тому і оформлення саду відбувається з вживанням міні дерев і інших рослин (бонзай), завдяки яким кожен зелений куточок схожий на витвір мистецтва. На невеликій діляночці землі можна створити цілі картини. У японських садах витає дух століть, яким просочено кожне водоймище, рослини, кам’яні гори і міні армади, відчувається душа власника.

При проектуванні ландшафтного дизайну у японському стилі, враховується плавний перехід між пейзажами, в центрі композиції обов’язково мають бути присутніми камені (інь) і вода (янь). Лотос – позначає мудрість, сакура – красу душі, довголіття ассоциациіруєтся з сосною, а обережність символізує камелія. В кожного дерева своє певне місце.

Необхідно визначитися з темою саду, наприклад “сад каменів” або “чотирьох пір року”, це служитиме основою в дизайні. У центрі розташовують водоймище або дерево, що міняє своє вбрання. І вже від основи розподіляють інші атрибути. втілюючі ваші задумки в реальність.