Ландшафтний дизайн саду

Ландшафтний дизайн саду

Використовуючи ландшафтний дизайн в своєму саду, можна додати неповторний вигляд цьому зеленому куточку. Тут вашу творчість і політ фантазії нічим не обмежені. Перед початком проектування слід добре обміркувати всі деталі, і уявити ідею нового зовнішнього вигляду саду, або будь-який інший території. У ландшафтному дизайні дуже важлива ідея і стиль, в подальшій роботі бажано дотримуватися певного стилю, адже від цього залежить картинка, яку ми побачимо у фіналі роботи. Всі складові дизайну повинні служити взаємним доповненням, і гармоніювати між собою. Для цього найкраще розробка проекту ландшафтного дизайну, в цьому вам може допомогти наш досвідчений дизайнер.

За функціональним можливостям сади можна розділити на утилітарні, декоративні. Утилітарні сади створені для того, що щоб приносити користь. Це можуть бути дерева, які створюють профілактику і сприяють одужанню легких і дихальних шляхів. Також в утилітарних садах вирощують фрукти та квіти. Такі сади не вимагають особливого догляду. Головне – посадити дерева, кущі, квіти і трави.

Декоративні сади приносять естетичне задоволення. Тут не обійтися без застосування ландшафтного дизайну. Існує безліч стилів ландшафтного дизайну. Ви, звичайно ж, виберете той, який сподобається саме вам.

Ось деякі популярні стилі:

Італійський – дуже романтичний, його вибираю в основному жінки і молоді сім’ї. Ділянка повинна бути добре освітлений сонцем. Декорувати його можна всілякими терасами із застосуванням італійської мозаїки. На нижній терасі можна встановити невеликий фонтан, а по периметру ділянки висадити декоративні рослини в два яруси, в першому високі, а в другому – низькі. Можна використовувати сосну, тую, кипарис. Якщо на ділянці присутня висока огорожа – її можна прикрасити кучерявою виноградною лозою.

Також існує іспанський стиль ландшафтного дизайну. Тут практично завжди присутня висока состріженная огорожа з туї або терну. Висаджуються розарії уздовж бордюрів, а в самому центрі ділянки можна розмістити басейн, який буде оброблений плиткою. За зовнішнім виглядом іспанська сад дуже яскравий і запам’ятовується.

Дуже часто використовується китайський і японський стиль. Ділянку можна прикрасити камінням, рослинами, водоспадами, мостами (переважно червоного кольору). У японських садах розміщують кам’яні ліхтарі, які несуть в собі символіку Японії. Дерева використовуються виключно горизонтальній форми (ялівець, їли, невеликі вишні і яблуні). З квітів використовують півонії та іриси.

Якщо ви правильно виберете головну ідею і стилістичне оформлення саду – то він буде радувати вас і ваших близьких багато років.