Ландшафтний дизайн на шести сотках

Ландшафтний дизайн на шести сотках

Одним із секретів мистецтва дизайнерів є здатність візуально збільшувати навіть дуже маленькі ділянки землі. Секрет укладений в деяких прийомах і хитрощах. У цій статті піде мова про те, як зробити ландшафтний дизайн на шести сотках.

Для того, щоб ваша маленька ділянка здавалася трохи більше вам треба скористатися кількома порадами.

По-перше, відмовитися від гострих кутів при розробці плану для ландшафтного дизайну. Мінісади сприймають тільки округлі форми. Це ж правило стосується клумб, квітників, майданчиків для ігор і відпочинку. Кількість доріжок і стежок має бути мінімальним. Їх лінії повинні мати плавні кілька розмиті риси.

По-друге, на невеликій території раціональним є використання вертикальних поверхонь. Це можуть бути декоративні стінки, живоплоти, решітки з ампельними рослинами, перголи. Дуже популярними в маленьких садах є шпалери і ширми. Ці декоративні елементи дуже виразні до того ж легко поєднуються з клумбами і квітковим інвентарем. Будь-яка з форм може розділити ваш ландшафтний дизайн на 6 сотках на зони.

Зонування дуже важливо при дизайні ділянки будь-якого розміру. Чітке розташування зони відображено на плані або проекті ландшафтного дизайну. Планування ландшафту треба починати з парадного входу, оскільки це «обличчя» всієї ділянки. Гарне враження справляє жива огорожа. На вході можна зробити красиву ковану або зелену арку з ампельними рослинами. Від хвіртки до входу в будинок нехай біжить кам’яна доріжка по сторонам, від якої розташовані квітники і клумби.

При розробці ландшафтного дизайну на 6 сотках не забувайте про те, що повинна бути виділена зона для відпочинку, адже ви не будете милуватися красою природи з вікна будинку. Гостей розважатимуть так само краще в спеціально відведеному місці. Майданчик під патіо має бути круглої форми і по можливості підведена над рівнем землі. Це може бути дерев’яний настил. Виділіть місце під барбекю і шашлик, шезлонги і гамак. Декорувати зону відпочинку можна за допомогою оригінальних квіткових композицій, наприклад, у вазонах з старих черевиків, розрізаних покришок і т.д. Будь-який старий мотлох можна переробити під цікавий декоруючий елемент. І не бійтеся експериментувати, особливо якщо ваша ідея не вимагає великих вкладень грошей, адже не дарма в народі кажуть “душу вкладеш – все зможеш”.