Красива клумба з підручних матеріалів

Красива клумба з підручних матеріалів

Оригінальна квіткова клумба прикрасить будь-яку ділянку, двір або дачу. Необов’язково витрачатися на дорогі матеріали, якщо пофантазувати, то і з підручних засобів можна створити дивний квітник. Клумба повинна розташовуватися на відкритому просторі, щоб вона проглядалася з усіх боків. Клумби можуть мати різноманітну форму – квадрата, ромба, кола, трикутника.

Як зробити клумбу?

Для створення клумби існує певний порядок дій:

  • Підібрати рослини
  • Накреслити план майбутнього квітника, вказати, де зростатиме кожен вид
  • Приготувати субстрат для посадки рослин
  • Позначити кордони клумби на вибраній ділянці
  • Встановити обгороджування
  • Висіяти насіння або висадити розсаду
  • Прополювати бур’яни, і поливати рослини

Що використовувати?

Використовувати для клумби можна будь-який підручний предмет, головне, щоб він гармонував з останніми елементами декору. Наприклад, обрізок труби, який залишився після ремонту. Трубу вертикально закопують в грунт і засипають в неї підготовлений субстрат, залишаючи до верхнього краю близько 10 см, потім висаджують в трубу рослини. Краще садити в’юнкі рослини, розростаючись, вони приховають стінки труби.

Також можна використовувати колоди або пні. В центрі колоди випилюють поглиблення, потім видовбують його до потрібного розміру (індійці так роблять каное). У поглиблення насипають гальку (для дренажу) і грунт, потім садять рослини.

Оригінальні огорожі.

Для огородження можна використовувати будь-які предмети. За допомогою пляшок можна створити хитромудру конструкцію вкопуючи їх під різними кутами або склавши стопкою. Якщо пляшки скляні, то в сонячний день вони красиво блищатимуть і переливатимуться. Бажано наповнити пляшки камінчиками, уламками цеглини або плитки, це робиться не лише для прикраси, але і для додаткової стійкості пляшки.

Також можна обкласти клумбу каменями різної форми і структури, або пофарбувати звичайні булижники яскравими фарбами і покрити лаком. Камені можна використовувати не лише для огорожі, але і як елемент декору всередині клумби. З великих каменів вийде чудова альпійська гірка.

А ще можна сформувати огорожу зі старої кахельної плитки, закопаної під кутом і на різну глибину.

Клумба з покришок стала вже класикою. Покришку ріжуть уподовж на дві половини, добре миють, знежирюють і фарбують. Таку заготівку можна використовувати для огородження або як самостійний вазон. Якщо узяти декілька покришок різного діаметру і укласти їх один на одного у вигляді піраміди вийде чудова висока клумба. Після заповнення внутрішньої частини землею – можна висаджувати рослини.

Варіантів створення оригінальної клумби дуже багато. Щоб зробити унікальний квітник не потрібно багато вкладень, потрібна лише фантазія і бажання творити красу.