Класика ландшафтного декору

Класика ландшафтного декору

Елегантна класика, яка прийшла в сучасність із глибини століть, не втрачає своєї популярності. Основи класичного стилю, використовувані на даний момент в архітектурі і дизайні ландшафту, були закладені ще в Римській імперії та давньогрецькою державі. Немислимо, але факт, що канони класики не зазнали значних змін у своїх принципах, залишили при собі строгість і вивіреність ліній в поєднанні з м’якою романтичністю.

Сувора симетрія – ось засаднича класичного декору. У природі рослини та інші складові ландшафту розташовуються хаотично, під впливом факторів погодних умов і законів розвитку світу. На класичній же ділянці умови створюються штучно, спеціально підбираються під задуману картинку.

Точкою відліку оформлення класичного ландшафту служить задана або головна вісь. Інші елементи розташовуються в суворій симетрії по відношенню до осьової лінії. Насамперед, це стосується зелених насаджень. Хаотичного зростання рослинності допускати в класиці не можна. Потрібний ретельний догляд, посадка рослин в строго визначених задумом місцях, підрізування крон. Недбалість гілок також неприпустима. Кронам надають правильну форму, найчастіше геометричну: конус, куля, овал. Дерева, чагарники висаджують симетрично щодо центральної осі. У шаховому порядку, рядами, прямокутниками або квадратами. Квітам визначено місце на клумбах, трава на газонах ретельно доглянута і підстрижена.

Для прогулянок по класичному ландшафту передбачені алеї і доріжки, посипані піском або дрібним гравієм. Їм належить бути прямими і рівними, без зайвих поворотів і вигинів. А розташування також тяжіє до симетрії відносно основної осі ландшафту. Вона – точка відліку для розташування абсолютно всіх елементів класичного декору.

Складно уявити ділянку, що озеленює, без альтанок для відпочинку. Їм визначено місце на пересіченні стежин, втім, як і малим скульптурним формам, фонтанам, освітлювальним лампам. Всі елементи ландшафту мають добре бути видимими крізь рослини, а не маскуватися в зелені.
Класичний стиль не позбавлений офіційності, тому його часто використовують в скверах, міських парках, оформляють площі перед адміністративними будівлями. Якщо дозволяє площа ділянки перед заміської садибою, класичний ландшафт прикрасить його не на один рік.