Барбарис в ландшафтному дизайні

Барбарис в ландшафтному дизайні

Кожен з нас напевно пам’ятає ще з самого дитинства смак льодяників під назвою Барбарис. Плоди барбарису це невеликі ягідки, які своїм кольором і смаком навівають спогади про дитинство.

Барбарис ще з найдавніших часів використовувався людиною завдяки його лікувальним і смаковим якостям. Однак, крім цього барбарис ще і виглядає досить красиво, що дозволяє йому без всяких проблем вписуватися під будь-який стиль саду.

Як було сказано раніше, барбарис має лікувальні властивості, про це знали і в стародавній Індії і в Вавилоні. Раніше барбарис використовувався як засіб, здатний зробити кров чистою і повернути людині молодість. Барбарис активно вирощувався в Стародавній Греції. Це дерево росло у всіх садах, греки вірили, що барбарис приносить удачу і радість. Навіть в тибетських монастирях знахарі вважали, що за допомогою барбарису можна продовжити молодість. Барбарис в лікувальних цілях використовувався і у нас. В Україні це дерево стали садити тільки в 17 столітті.

Зараз барбарис використовується здебільшого в ландшафтному дизайні, в кулінарії, рідше в медицині.

Барбарис може бути листопадним або вічнозеленим, це чагарник, на якому ростуть шкірясті листя. Листя розташовуються на пагонах по спіралі, поодиноко. Цвіте рослина в період з травня по липень.

Плоди у різних рослин відрізняються за своїм кольором і формою. Також відрізняється і забарвлення листя. Листя може бути. як насичено фіолетового, жовтого і зеленого. Також варто сказати, що серед барбарисів виділяють карликові кущі, так що знайти рослину, яка підійде саме для вашого саду не важко. До декоративних рослин відноситься фіолетовий і жовтий барбарис. Такі рослини прекрасно переносять міські умови, вони не вибагливі, без проблем справляються з посухою, швидко розвивається на світлі, хоча і в тіні може нормально рости і розвиватися.

Багато барбарисів відносяться до декоративних видів, багато хто з них застосовується в масових посадках, хоча є й такі, які садять окремо. Барбарис можна зустріти на території садів різних стильових напрямків. Ця рослина без проблем піддається обробці, так що його можна використовувати для створення живоплоту. Низькі чагарники досить часто використовують в якості бордюр. Деякі дизайнери використовують цю рослину спеціально для оформлення кам’янистих гірок. До речі, в альпінаріях і рокарії найкраще використовувати, тільки, низькорослі види барбарису.