Автоматична система поливу газонів. Критерії вибору

Автоматична система поливу газонів. Критерії вибору

Вже довгий час для поливу газонів використовуються автоматичні системи. Не справа, якщо для цих цілей будуть задіяні застарілі “технології” у вигляді садового шланга або пластикового відра. Все займе багато часу і фізичних сил. І ніхто не дасть гарантії, що в жарі газон залишиться зеленим!

Якщо встановити складну систему автоматичного зрошування газону, то вона гарантує 100% результат – в будь-яку навіть найжаркішу погоду газон залишиться зеленим. Команда на зрошування грунту подається метеорологічною станцією, яка в реальному часі проводить моніторинг сухість грунту, тиск повітря і так далі І думати, що система опалювання раптом сама включиться в дощову погоду, не доведеться – економія електрики і води виявиться значною. Але метеостанції коштують зовсім недешево. Тому, бюджетні версії системи зрошування газонів часто комплектуються перевіреними датчиками вологості, які також в реальному часі дивляться за станом вологості грунту.

Зрошування прилеглої території відбувається за допомогою різних розбризкуючих форсунок. Якщо територія поливу відрізняється великою площею, рекомендується вибирати роторні форсунки, які гарантують круг зрошування в радіусі до 8-10 м. Коли потрібно окропити досить малу територію, рекомендується використання віялових форсунок, які можуть окропити круг діаметром не більше 2-3 м.

Автоматичні системи зрошування комплектуються власними резервуарами для зрошування води. У цьому і досягається повна автономія – варто з’явитися засусі, як подається команда електричним клапанам, які і відкривають гидророзетки з резервуарів. І точно відміряна кількість води поступає на зрошування.

Сучасні системи зрошення комплектуються дешевими і практичними пластиковими трубами з поліпропілену, цінними вже тим, що не піддаються корозії. Нехай грунт постійно буде дещо вологою, але це жодним чином не позначиться на стані підвідних труб. Економія фінансових коштів, коли не доведеться міняти старі сталеві труби із застосуванням дорогої газосварки, виявиться значною.